Közel negyedével nőtt a felvételizők száma Nyíregyházán is
Az egyetemen még számítanak arra, hogy a pótfelvételiben még többen jelentkeznek majd hozzájuk.
Az egyetemen még számítanak arra, hogy a pótfelvételiben még többen jelentkeznek majd hozzájuk.
A felvettek 83%-a állami ösztöndíjas képzésen tanulhat majd.
Az ELTE-re, a Debreceni Egyetemre és a Budapesti Gazdasági Egyetemre került be a legtöbb diák az idei felvételin, a jelentkezők háromnegyedét felvették valamelyik képzésre.
Majdnem 5500 felvételiző jutott be a Pécsi Tudományegyetem képzéseire, a legtöbben ápolás és betegellátás, jogász, orvosi és pszichológia szakra jelentkeztek.
Csütörtök este nyilvánosságra hozták a 2021-es felvételi ponthatárait, a besorolási döntést azonban csak pár nap múlva tölthetitek le az e-felvételi felületéről.
Több mint 101 ezer felvételiző kapott csütörtök este sms-t arról, hogy bekerült-e egyetemre, főiskolára. A felvételi algoritmus miatt idén is egy (egy hallgatóval induló) tanári szakpáron húzták a legextrémebb ponthatárt, de több népszerű alap- és osztatlan szakon is 450 feletti pontszám kellett az állami ösztöndíjas helyhez.
A korábbi évekkel ellentétben idén a felvételizők csupán annyit tudhattak meg az üzenetből, hogy hányadik helyre sikerült bekerülniük.
6958 elsőéves jutott be a Debreceni Egyetemre, ahol a legnépszerűbb alapszak az ápolás és betegellátás, míg a mesterképzések közül pszichológiára vették fel a legtöbb hallgatót.
Idén is voltak olyan szakok, ahol extramagas ponthatár született. Összeszedtük az idei rekordokat.
Biológia, matematika, kémia - ezekre a természettudományi képzésekre jelentkeztek legtöbben az idei felvételin. De milyenek lettek a ponthatárok? Mutatjuk.
Mérnökinformatikus, ápolás és betegellátás, gazdálkodási és menedzsment – erre a három alapszakra jutott be a legtöbb jelentkező a 2021-es felvételin.
Az előzetes ponthatárokra idén is készültünk, hiszen több népszerű szak esetében volt egyetemtől független limit. Mutatjuk, hogy alakultak a végleges számok az előzetes pontokhoz képest ma este.
Több mint 10 800-an felvételiztek idén orvos- és egészségtudományi szakokra, a legnépszerűbb képzés idén is az ápolás és betegellátás, amelyet ötezren jelöltek meg a jelentkezési lapon. Nézzük, milyenek a 2021-es ponthatárok.
Mennyire volt nehéz bekerülni a 2021-es felvételin valamelyik informatikai képzésre? Mutatjuk a ponthatárokat.
Továbbra is a kommunikáció- és médiatudomány a legnépszerűbb társadalomtudományi alapképzés. Mutatjuk, hány ponttal lehetett bekerülni a különböző szakokra.
Több mint 5300-an jelentkeztek jogászképzésre idén, ez a 2021-es felvételi negyedik legnépszerűbb szakja. Ez a ponthatárokon is látszik: az ELTE-n 472, a Pázmányon 463 pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia, jogász, ápolás és betegellátás – az idei felvételin is ezek a legnépszerűbb alap- és osztatlan szakok. Nézzük, hány ponttal lehetett állami ösztöndíjas helyet szerezni ezeken a képzéseken.
A Budapesti Corvinus Egyetem több képzésén is magas ponthatárokat húztak idén, a gazdálkodási és menedzsment BSc-szakon például azok kezdhetnek ösztöndíjasként, akik legalább 451 pontot szereztek. Mutatjuk a részleteket.
Nem kell keresgélni, összeszedtük az összes egyetem összes szakjának ponthatárait.
Pszichológia, anglisztika és közösségszervezés - idén ez volt a top három bölcsészettudományi képzés a felvételin. Mutatjuk, milyen ponthatárral lehetett bekerülni ezekre.